Užitečné odkazy

Spolehlivá firma

sf palec


Úspora se světelnými zdroji LED

Úspora a životnost světelných zdrojů jsou dvě charakteristické vlastnosti neodmyslitelně patřící k LED diodám , které napomáhají ke snížení spotřeby energie v důsledku neustálého jejich vypínaní a zapínání. V konečném směru však šetří především Váš čas a peníze. Dlouhá životnost LED diod poskytuje prostor pro výměnu za žárovky, návratnost se pak pohybuje řádově v měsících. Samotný přechod z klasického systému na systém úsporného osvětlení s LED diodami trvá v průměru jeden rok. Výměna je tedy vskutku žádoucí, již vzhledem k nárůstu cen elektrické energie. Pokud bychom měli shrnout nejdůležitější aspekty spojené s využitím LED technologie jedná se především o úsporu elektrické energie o 65- 90 % v porovnání se standardní žárovkou, úspora času v podobě minimální, prakticky nulové údržby, snížení opotřebení zdrojů v důsledku zapínání a vypínání, rychlý start a vlastní přehřívání se v důsledku dobrého chlazení zdroje je zcela bezproblémové.
Snížení elektrické energie však nezapříčiní snížení kvality světla, a to především díky menšímu příkonu. Nepřeměňuje se tedy 95 % energie na teplo a pouze 5 % na světlo, jako tomu je u klasických žárovek. U LED diody jsou charakteristické vyšší počáteční investicí, avšak v důsledku nižší spotřeby a delší životnosti je návratnost krátkodobá. Například halogenová žárovka s životností 2000 h stojí v průměru 4,5 Kč/kWh tedy cca 320 Kč. Za dvouletý provoz LED diody však zaplatíte pouze cca 27 korun. Návratnost je v rozmezí 1-2 let a životnost pak dále pokračuje po dobu 20 let, ušetříte tedy cca 3700 korun na samotné energii.


1 Světelný tok
2 Parametry LED halového osvětlení
3 Regulace jasu LED osvětlení
4 LED
5 Zapojení LED trubice
6 Využití LED diodové technologie
7 Výhoda LED diodového osvětlení
8 LED diody - barevné spektrum
9 Předřadníky pro LED diody

Dotazník

Vyplňte nám dotazník a my Vám zašleme indikativní nabídku regulátoru, který optimálně odpovídá Vašim potřebám. Součástí indikativní nabídky je orientační informace o úspoře a vyjádření návratnosti Vaší investice.

xls icon

Novinky

Energetický audit

Náš regulátor 6ERS-C L-05 instalovaný v soustavě veřejného osvětlení na Škrétově ulici v Brně byl posouzen z pohledu úsporného efektu energetickým auditem. Kompletní auditní zprávu naleznete v sekci Certifikace, případně si ji můžete stáhnout zde.

Novinky

Regulace diodových svítidel

Věděli jste o tom, že společnost ERAM spol. s r.o. úspěšně vyvinula vlastní systém regulace pro diodová svítidla? V této oblasti disponujeme díky vlastnímu vývoji patentovanou technologií, která efektivně snižuje náklady na provoz diodových svítidel. Přestože diody znamenají principiální úsporu oproti ostatním běžným světelným zdrojům, dokážeme vhodnou instalací našich předřadníků dosáhnout dalších úspor. Kompletní informace naleznete zde.

Doporučujeme

helios-tag-cz