Optimalizováno pro MSIE 6.0

 

| Thermo Point Top  | Thermo Building Interieur | Thermo Common Metal | Thermo Building Exterieur |

 

 
Thermo Building Interieur

Thermo Building Interieur je odolný vnitřní nátěr připravený k použití.

Thermo Building Interieur je založený na funkci termokeramické membrány. Je vhodný pro téměř všechny podklady v interiéru. Z jeho vlastností vyplývá široká škála použití na vnitřních omítkách a přínos ve zlepšené tepelně energetické bilanci místností.

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněny celkovou atmosférou. Thermo Building Interieur k tomu přispívá ve značné míře, neboť díky svým v praxi ověřeným vlastnostem, příjemné a pohodové klima významnou měrou spoluvytváří. Nátěr je kromě toho velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystavené zvlášť vysokým zatížením, např. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy a pod.
„Klimatizační zařízení“ šetřící energii pro léto

Žádná šance pro studené nohy – příjemné teplo v zimě

 


Obecně platí, že v létě je vzdušná vlhkost vyšší než v zimě. Thermo Building Interieur díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a transportuje ho jemně do stěny. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemuž je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých venkovních teplotách. Výsledek: spánek, při němž si skutečně odpočinete, a více energie během dne. Aby se zaručil stálý přísun vlhkosti i z venkovního vzduchu, mohou se okna v létě nechat klidně otevřená.
Tato „klimatizace“ funguje zadarmo a aniž bychom se izolovali od okolí. Čerstvý, chladný vzduch a člověk přitom nemusí být zavřený. Pohoda i v tropických dnech a nocích.

Horká hlava a studené nohy, a to při naplno puštěném topení – kdo by neznal tento častý pocit typický v zimních měsících? Termokeramická membrána Thermo Building Interieur se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropní částí tak může činit méně než 1°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se též omezit větrání, při němž draze získané teplo doslova vyletí oknem.Stěny opatřené nátěrem Thermo Building Interieur vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová kamna, která vyzařují své příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsažené v nátěru Thermo Building Interieur, vedou teplo jako „minikachlíky“. Nátěr díky svým vlastnostem a značně zvětšenému povrchu stěn rychle a dobře rozvádí sálavé teplo od tepelného zdroje do vzdálenějšího povrchu stěn a stropů. Tyto nyní mnohem rovnoměrněji „sálají“ teplo do pokoje. Současně se „vytáhne“ nadměrná vlhkost ze stěn a předá se do vzduchu. To je rozhodující pro izolační efekt, neboť suché stěny izolují mnohem lépe než vlhké.
Vychladnuté prostory, např. po návratu z cest, se rychleji ohřejí. A při nepřetržitém provozu můžete pak vaše topení značně zredukovat.
Z praxe je bezpečně doloženo, že tak lze ušetřit přes 30% nákladů na vytápění.

Keramická dutá tělíska (bubbles) v nátěru Thermo Building Interieur obsažená, jsou ve speciálním pojivu podobném barvě. Toto pojivo reaguje na stále se měnící obsah vlhkosti ve vzduchu v místnosti při běžném denním životě a absorbuje přebytečnou vlhkost. Thermo Building Interieur tak řídí veškerý obsah vlhkosti v místnost. Podobné vlastnosti jsou známé u textilie GoreTex® nebo vláken SympaTex®. Cítíte se dobře, protože jste obklopeni membránou propouštějící vlhkost, místo abyste se potili v hermeticky uzavřeném „igelitovém sáčku“.

Systém membrán je nastavený tak, že se vlhkost vzduchu v místnosti pohybuje kolem optimálních 55 %. Aby se zabránilo tropickému klimatu v místnosti, postačí mnohem kratší fáze větrání a přesto bude vlhkost a teplota ve velmi přijatelné rovnováze. Čistý, optimálně zvlhčený vzduch usnadní dýchání. Stručně řečeno: panuje pohodové klima.

Thermo Building Interieur je zvlášť vhodný pro alergiky a astmatiky, neboť neuvolňuje žádné známé alergeny. Nedochází ani k zatěžování vzduchu v místnosti, protože nátěr je bez emisí. Slabý zápach při aplikaci zmizí velmi rychle.

Stěny jako čerstvě renovované – také při vysokém namáhání

Thermo Building Interieur přispívá k tomu, že natřené stěny v místnosti vypadají dlouhou dobu také při vysokém namáhání jako nové. Rovnoměrné rozložení tepla snižuje cirkulaci vzduchu, přičemž dochází k menšímu víření prachu. Keramická charakteristika povrchu ošetřeného zdiva neumožňuje vznik elektrostatického náboje a brání chemickému spojení s prachovými částicemi. Stěny se tak mnohem méně špiní.

Navíc je tento povrch omyvatelný.